تبلیغات

عبد الزهرا دوپینگی شد

 

قائم مقام دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران می‌گوید نتیجه آزمایش دوپینگ علا عبدالزهرا به فیفا اعلام شده بود و اکنون تخلف فدراسیون فوتبال عراق مشخص است.

 


قائم مقام دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران می‌گوید نتیجه آزمایش دوپینگ علا عبدالزهرا به فیفا اعلام شده بود و اکنون تخلف فدراسیون فوتبال عراق مشخص است.

 

دکتر رامین طباطبایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره نمونه‌گیری از علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق در زمانی که در عضویت باشگاه تراکتورسازی تبریز بود گفت: کمیته ایران نادو از این بازیکن تست می‌گیرد و به آزمایشگاه کلن می‌فرستد.  زمانی که نتیجه مثبت آزمایش وی به ایران فرستاده می‌شود وی به تیم پلیس عراق رفته بود برای همین ما مدارک او را به بخش پزشکی فیفا دادیم تا ماجرا از طریق فدراسیون فوتبال عراق پیگیری شود.

وی ادامه داد: بعد از مشخص شدن رویارویی ایران با عراق در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا این موضوع را به اطلاع دکتر سجادی معاون قهرمانی وزارت ورزش رساندم و در نامه‌ای به فیفا  مجددا دوپینگی بودن این بازیکن ملی پوش عراق را یادآور شدیم تا امروز که مجداد در ترکیب تیم عراق بازی کرد.

طباطبایی درباره نتیجه این اعتراض گفت: همه مدارک را در اختیار کفاشیان گذشته‌ایم و فدراسیون هم به کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه داده است و باید فیفا ظرف امروز یا فردا از فدراسیون فوتبال عراق نحوه محرومیت و مجازات این بازیکن سوال کند. ماده ممنوعه‌ای که عبدالزهرا استفاده کرده متیل هگزانامین بوده و حداقل محرومیت او شش ماه و حداکثر دو سال است که بعید می‌دانم عراقی‌ها برای او در نظر گرفته باشند و تخلف فدراسیون عراق مشخص است.

قائم مقام دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران با اشاره به قوانین فیفا در این مورد گفت: قوانین فیفا در این مورد سخت گیرانه است و حتی می‌تواند تیم ملی عراق را در صورت اثبات این موضوع از جام ملت‌ها حذف کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

+ نوشته شده توسط رضا رشیدی در شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۸ بعد از ظهر، ۱۲۳ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: فوتبال
برچسب‌ها: ورزشی، وقت ورزش، اسیا 2015، دوپینگ، زتگ ورزش، رضا رشیدی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha